Jak a proč naučit spát pejska v pelíšku?
Pořizujete si nové štěňátko? Pozor na jednu zásadní chybu, kterou udělají téměř všichni začínající pejskaři. Řeč je o spaní v posteli. Pokud neplánujete spát s novým přírůstkem v posteli, což vám nedoporučí všichni veterináři, je potřeba od počátku dodržovat striktní pravidla.
Jak tedy na to?
- Pořiďte pejskovi pelíšek, který bude pro něho místem odpočinku.
- Dejte do pelíšku nějakou svou nošenou věc, ideálně tričko nebo plyšáka.
- Vydržte a buďte trpěliví – to je to nejdůležitější a taky neobtížnější! Každé štěně to na vás bude zkoušet, bude fňukat a plakat u postele, bude házet ty nejsmutnější pohledy, abyste ho tam pustili. Štěňata dokážou být dokonalí citoví vyděrači. V tomto okamžiku ale musíte vydržet, většinou to trvá jen pár dní, než si pejsek na nový pelíšek zvykne.
Nezapomínejte, že spaní pejska v posteli nese určitá rizika a nepříjemnosti, počínaje alergickými reakcemi a konče nečistotami a chalupy v peřinách. No a takový pejsek v posteli vám může zadělat pěkné problémy ve vašem partnerském soužití, je velmi pravděpodobné, že můžete zapomenout na usínání v náruči partnera.
Pelech a pelíšek si vybírejte vždy dříve, než si pořídíte štěňátko, aby od počátku vědělo, kde je jeho místo a kde najde útočiště. Pelíšek vybírejte důkladně, není pelech jako pelech. Zaměřte se na kvalitu zpracování a komfort spaní pro pejska. Potah pelechu by měl být sundatelný a pratelný. No a v neposlední řadě se vám pelíšek musí líbit. Nikdo nechce mít v předsíni či ložnici ošklivou hozenou deku.